Téti István a fülöp-szigeteki eskrima (más néven kali vagy arnis) eszközös – kés, ütőfegyverek –, valamint pusztakezes önvédelmi és harci technikáit magába foglaló Doce Pares rendszer budapesti központi iskolájának tanulója, továbbá a magyar eskrima válogatott tagja. Az eskrima mindhárom ágának – harcművészet, eszközös és pusztakezes önvédelmi rendszer, küzdősport – gyakorlója. Két hazai arany és három bronz érem után 2019-ben vett részt először Európa Bajnokságon, ahol késharc és botharc versenyszámban is ezüstérmet szerzett. Szintén 2019-ben a világ egyik legismertebb és legnagyobb tudással rendelkező mestere, Dionisio Cañete legfőbb nagymester előtt vizsgázott 5. fokozatra kés, különböző méretű ütőfegyverek, valamint pusztakezes technikák önvédelmi és harci alkalmazásából.
„Korszakalkotó volt a filmtörténelemben, ahogy a CIA-bérgyilkos Jason Bourne (Matt Damon) küzdött ellenfeleivel, csakúgy, mint Liam Neeson az Elrabolva filmekben. Lenyűgözött az egyedülálló pusztakezes harci technika, meg ahogyan a kezük ügyébe kerülő tárgyakat használták fegyverként. Kutatni kezdtem, mi ez a módszer, míg rátaláltam az eskrimára (más néven kali vagy arnis), arra a funkcionális harcművészetre, melyet – mint kiderült – a világ számos rendvédelmi szerve is használ. Aztán megnéztem egy dokumentumfilmet, amiben a két műsorvezető (egyik amerikai tengerészgyalogos, másik kick-box világbajnok) elutazott az eskrima őshazájába, a Fülöp-szigetekre, hogy felkeressék a legnagyobb mestereket, megismerjék az eskrima küzdősportot, harcművészetet és közelharc rendszert. A végén találkozhattak a legfőbb mesterrel, az élő legendával, Dionisio Cañete Supreme Grandmasterrel.
Akkor ugyan elhatároztam, hogy én ezt akarom csinálni, de álmomban sem gondoltam volna, hogy egyszer személyesen találkozhatok a Nagymesterrel. 2019 nyarán mégis megtörtént: SGM Dionisio Cañete előtt vizsgázhattam 5. fokozatra. Előtte egy kétnapos szemináriumot tartott, ahol az a megtiszteltetés ért, hogy személyesen tőle (és fiától, Gerald Cañete mestertől) tanulhattam késharcot, ütőfegyveres és pusztakezes technikákat, lefegyverzéseket, ízületfeszítéseket és sok minden mást a 12 stílust magába foglaló Doce Pares rendszer részeként. Nem láttam még 81 éves embert, aki így mozog, ilyen könnyed, mégis erőteljes mozdulatokra képes. (A vizsgám sikerült, a tanúsítványt maga a nagymester írta alá.) Találkozni az élő legendával nagyobb öröm volt számomra, mint bármelyik aranyérmem. Tanulni tőle pedig megtiszteltetés.”